Bidony dla pierwszaków

Dźwięk pierwszego dzwonka już za nami. W pszczyńskich szkołach po raz pierwszy po wakacjach dzieci i młodzież zasiądą w szkolnych ławkach. Dla pierwszaków jest to szczególny dzień, bo zaczynają oni swoją wieloletnią edukację. Aby umilić im ten czas i przede wszystkim zadbać o ich zdrowie, Zarząd Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej w Pszczynie przekaże wszystkim 617 pierwszoklasistom specjalne bidony na wodę. Pierwszaki otrzymają bidony w czasie  uroczystego pasowania na ucznia. Symboliczne przekazanie pierwszych 16 bidonów miało miejsce podczas   rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Brzeźcach.

W wielu szkołach w gminie Pszczyna dostępne są dystrybutory wody, z których uczniowie bez żadnych ograniczeń mogą korzystać z dwóch wariantów temperatury: pokojowej ok. 18 st. I schłodzonej do temperatury 8-12 st. Zgodnie z obietnicą złożoną przez Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej w Pszczynie tegoroczni pierwszoklasiści otrzymali bidony na wodę. Symbolicznego przekazania pierwszej partii dokonali burmistrz Pszczyny Pan Dariusz Skrobol i Prezes PIK Pan Wojciech Solik, którzy uczestniczyli w inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 19 w Brzeźcach. Świeżo upieczeni uczniowie nie kryli radości z prezentów, które zadbają o ich zdrowie i przyczynią się do dbałości o ekologię. Cieszymy się, że mogliśmy obdarować pierwszoklasistów bidonami. Mamy nadzieję, że dzięki temu przyczynimy się do ograniczenia przez uczniów spożycia niezdrowych napojów wysokosłodzonych. W ten sposób, dbamy również o środowisko naturalne, powoli eliminując jednorazowe, plastikowe butelki – wskazuje Wojciech Solik – Prezes Zarządu PIK Sp. z o.o. w Pszczynie. Kolejne bidony zostaną przekazane pierwszakom już niedługo – podczas pasowania na ucznia.

W 2014r. Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej w Pszczynie zainicjowało wyposażanie szkół podstawowych i gimnazja w dystrybutory wody. Akcja miała na celu zachęcenie dzieci do spożywania czystej i zdrowej wody zamiast wysoko słodzonych napojów gazowanych. Dzieci szybko przyzwyczaiły się do wystawionych na korytarzach „źródełek”. Dziś zarówno uczniowie, jak i nauczyciele nie wyobrażają sobie sytuacji w której dystrybutory zniknęły by z budynków szkół.