Już niedługo dzieci i młodzież szkolna powróci do szkolnych ławek. Na tę okoliczność Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej w Pszczynie przygotowuje kolejną partię dystrybutorów wody, w które wyposaży placówki szkolne naszej gminy. Akcja zapoczątkowana w 2014r. spotkała się z entuzjazmem uczniów i ich rodziców. Uczniowie będą mogli korzystać nieodpłatnie i bez żadnych ograniczeń z dwóch wariantów temperatury: pokojowej ok. 18st. i schłodzonej do temperatury 8-12 st.

Jakość wody wodociągowej dostarczanej przez PIK jest na tyle wysoka, że pozwala na zasilanie dystrybutorów z sieci wodociągowej eliminując w ten sposób droższe i bardziej kłopotliwe w użytkowaniu butle. W tym roku szkolnym Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej przygotowuje dla pierwszoklasistów szkół podstawowych jeszcze jedną niespodziankę. Każdy z uczniów otrzyma estetyczny bidon. Przedsiębiorstwo w ten sposób włącza się w cykl działań pro ekologicznych mających na celu wyeliminowanie jednorazowych kubków. Należy też wspomnieć o innym ważnym aspekcie.

Dystrybutory instalowane w szkołach  przyczyniły się do znacznego ograniczenia przez uczniów napojów słodzonych butelkowane, najczęściej w nieprzyjazne dla środowiska opakowania jednorazowe. O opinię na temat funkcjonowania i przydatności popularnych w szkołach „źródełek” poprosiliśmy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie Panią Beatę Hellwig. W swojej opinii Pani dyrektor potwierdza, że dystrybutory w szkołach to trafiona akcja. Łączy swobodny dostęp do zdrowej wody z edukacja ekologiczną.

Od chwili uruchomienia w szkole  dystrybutora znacznie zmniejszyła się ilość odpadów segregowanych, za wywóz których szkoła musi płacić. Jako ciekawostkę przedstawiła sytuację, gdy Jej absolwenci zauważyli, że liceum w którym kontynuują naukę nie posiada „źródełka” poprosili Komitet Rodzicielski o jego zakup. Może i w tym przypadku Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej wyjdzie na przeciw potrzebom młodzieży i również te placówki wyposaży w urządzenia?

PIK

PIK